Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Europejskie Słoneczne Dni
2012-02-16 11:49:44

Kampania promująca energetykę słoneczną – Europejskie Słoneczne Dni 

 już po raz drugi w Polsce,

zapraszamy do udziału organizatorów „słonecznych” wydarzeń!

Żółte baloniki stały się już tradycyjnym elementem obchodów Europejskich Słonecznych Dni www.slonecznedni.pl.  W pierwszej połowie maja (1-13 maja) w całej Europie obchodzone są Europejskie Słoneczne Dni. W Polsce organizacją obchodów zajmuje się Instytut Energetyki Odnawialnej.

Europejskim koordynatorem wydarzeń jest European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) w Brukseli. Kampania jest współfinansowana ze środków Komisji Europejskiej.

Patronat Honorowy nad kampanią objął: Minister Gospodarki – Waldemar Pawlak, Minister Środowiska – Marcin Korolec, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Jan Rączka, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki – Andrzej Czerwiński.

Prowadzenie tego typu kampanii jest o tyle szczególne zasadne w Polsce, że rząd w zaakceptowanym 7 grudnia 2011r. Krajowym planie Działań na rzecz energii ze źródeł odnawialnych przewiduje zainstalowanie w Polsce do 2020 ok. 14 mln m2 kolektorów słonecznych, co oznacza skalę rozproszonych inwestycji rzędu 35 mld zł.

W ramach kampanii odbywająsię w całej Europie, w tym i w Polsce, lokalne i regionalne słoneczne wydarzenia  na rzecz promocji energii słonecznej np. spotkania z indywidualnymi właścicielami instalacji solarnych, „otwarte dni” w przedsiębiorstwach produkujących kolektory słoneczne, targi o tematyce słonecznej, spotkania z mieszkańcami miast, gmin, powiatów, konkursy o tematyce słonecznej, spotkania edukacyjne w szkołach, konferencje i seminaria. Promocja energetyki słonecznej wśród lokalnych społeczności może przynieść nie tylko wymierne efekty w postaci wzrostu liczby inwestycji, ale również zmienić nastawienie mieszkańców różnych regionów do energii odnawialnej. Wszystkie wydarzenia  podobnie jak roku temu zostaną pokazane na interaktywnej mapie wydarzeń dostępnej na stronie internetowej. W ubiegłorocznej polskiej edycji kampanii wzięło udział ponad 5000 osób. Natomiast w całej Europie w kampanii uczestniczyło bezpośrednio ponad  pół miliona osób.

Zobacz galerię zdjęć z pierwszej edycji kampanii Europejskie Słoneczne Dni  http://www.slonecznedni.pl/galeria# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 13248
Odwiedziny ogółem: 1740853