Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Spotkanie z Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną - Pisz
2018-04-05 09:59:40

27 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piszu miało miejsce spotkanie przedstawicieli WMROT  z samorządowcami oraz przedsiębiorcami  z terenu Powiatu Piskiego. Organizatorzy spotkania: Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna, Starostwo Powiatowe w Piszu oraz Powiatowy Urząd Pracy  w Piszu, położyli przede wszystkim nacisk na zainteresowanie podmiotów związanych z turystyką możliwymi kierunkami rozwoju, szczególnie w zakresie wdrażania innowacji. 
 

Zasadnicza część spotkania upłynęła na przedstawieniu prezentacji multimedialnych o następującej tematyce: 

  • Nowe połączenia lotnicze szansą rozwoju dla turystyki i biznesu – dr Jarosław Klimczak – prezes WMROT,

 

  • Koncepcja funkcjonowania Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Grupy Zakupowej – dr Jarosław Klimczak – prezes WMROT,

 

  • Możliwość zatrudnienia pracowników z Ukrainy, jako wsparcie sektora usług turystycznych oraz podmiotów gospodarczych – Paweł Jędrowiak – Enterjob,

 

  • Audyt energetyczny drogą do zmniejszenia rachunków za energię – Adam Krzyśkow-prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Energetycznej.


Poruszana tematyka, żywo dotycząca branży turystycznej, spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników spotkania. Z drugiej strony,  dr Jarosław Klimczak szczerze zachęcał, w szczególności przedsiębiorców związanych z branżą turystyczną, do akcesu w szeregi Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Grupy Zakupowej. Jak wykazywał, podjęcie współpracy w zakresie wzmocnienia efektywności gospodarczej,  w szczególności poprzez optymalizację kosztów zakupu towarów i usług, przełoży się na maksymalizację korzyści płynących ze współpracy. Zwrócił również uwagę, iż w przypadku grup zakupowych, których liczba obecnie stale rośnie, działa efekt skali przekładający się na zakupy towarów oraz usług w najkorzystniejszych warunkach jakościowych oraz cenowych. 


Porozumienie dotyczące współpracy w Projekcie „Warmińsko-Mazurska Regionalna Grupa Zakupowa” jest dostępne w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Mazury Południowe”, której siedziba zlokalizowana jest: 
Plac Daszyńskiego 16 pokój 32 (budynek Piskiego Domu Kultury) 
Kierownik biura – Kinga Ciukszo, 
tel: 87 423 23 74, 605 515 440 
e-mail: biuro@lotmp.pl 

GALERIA ZDJĘĆ# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 6
Odwiedziny ogółem: 1673279