Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Nowelizacja ustawy o OZE już w Sejmie
2018-03-26 13:30:24

 

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii został opublikowany na stronach Kancelarii Sejmu. Otwiera to drogę do jego przyjęcia przez posłów i senatorów, co umożliwi wdrożenie poprawionych mechanizmów wsparcia dla producentów energii odnawialnej.

Rada Ministrów przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Energii projekt nowelizacji ustawy o OZE na początku tego miesiąca. Teraz, po niemal trzech tygodniach, projekt w końcu został skierowany do Sejmu, co otwiera drogę do procedowania w sejmowej Komisji do Spraw Energi i Skarbu Państwa.

Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowano na 10-11 kwietnia i wtedy może rozpocząć się pierwsze czytanie projektu, jednak na razie posiedzenia komisji kierowanej przez posła PiS Wojciecha Zubowskiego nie ma jeszcze w wykazie prac sejmowych.

Przed przyjęciem projektu nowelizacji przez Radę Ministrów resort energii postanowił wprowadzić zmiany w jej aktualnym projekcie i do ostatniej chwili trwały uzgodnienia prowadzone na poziomie poszczególnych ministerstw.

W połowie tego miesiąca, a więc już po zaakceptowaniu projektu przez Radę Ministrów, do Ministerstwa Energii trafiło pismo Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w którym UOKiK zwraca się o wycofanie wniosku o notyfikację Komisji Europejskiej przewidywanej w projekcie pomocy publicznej na modernizację instalacji OZE oraz instalacji hybrydowych. Urząd wezwał jednocześnie do wszczęcia procedury prenotyfikacji KE rozwiązań zawartych w projekcie.

Tymczasem wcześniej, w dniu 5 marca br., a więc dzień przed przyjęciem projektu nowelizacji przez Radę Ministrów, do resortu energii trafiło pismo Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które uznało, że projekt jest zgodny z prawem Unii Europejskiej.

W ubiegłym tygodniu najnowszemu projektowi nowelizacji ustawy o OZE poświęcone zostało posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Górnictwa i Energii, podczas którego projekt ten skrytykował prezes Urzędu Regulacji Energetyki, natomiast od jego szybkiego przyjęcia wzywali przedstawiciele organizacji branżowych związanych z OZE.

Gramwzielone.pl

Dołączone pliki:

·         Projekt nowelizacji ustawy o OZE

 

CIRE.pl# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 26806
Odwiedziny ogółem: 1669160