Mapa strony
Ciekawe linki
VIII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki
2016-12-14 14:29:13

            W dniach 6-8 grudnia 2016r. w Opolu po raz VIII odbył się Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki.  Organizatorem  tego wydarzenia  była Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „ Zielony Feniks”

            Festiwal jest kontynuacją Forum Ekoenergetyki w Polkowicach, a od dwóch lat obejmuje również problematykę OZE, efektywności energetycznej, budownictwa energooszczędnego i ekomotoryzacji. To, co wyróżnia ten Festiwal to obecność ekspertów
i praktyków z zagranicy. Spotkania o charakterze międzynarodowym przyczynią się do wymiany doświadczeń i prezentacji „dobrych praktyk" oraz omówienia błędów w działaniu celem ich uniknięcia przez partnerów krajowych.

            Celem Festiwalu jest prezentacja nowej strategii zajmowania się energetyką w perspektywie promowania OZE, efektywności energetycznej i poszanowania środowiska.

            Całe to wydarzenie składało się z kilku części. I tak kolejno zaproszeni gości mogli uczestniczyć  w Samorządowym Forum Ekoenergetycznym, Młodzieżowym Forum Ekoenergetyki, Forum ekoenergetyki  oraz Eko-Moto Forum.  Festiwal oferował zarówno ciekawe wykłady, jaki i panele dyskusyjne, prezentacje i zwiedzanie instalacji oraz warsztaty dobrych praktyk.  Wśród laureatów prestiżowych nagród, które corocznie przy tej okazji są wręczane doceniono również przedstawicieli z Warmii i Mazur. W kategorii Wyróżnienie za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetyki nagrodę otrzymała firma Pana Andrzeja Galińskiego -  Biogal sp. z o.o. z Boleszyna. W kategorii Statuetka Zielonego Feniksa a.d. 2016 za zasługi w wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki nagrodę otrzymał Prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. Pan Andrzej Koniecko.

Więcej na temat festiwalu oraz szczegółowego programu na stronie www.festiwal-ekoenergetyki.pl

 

  # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 12772
Odwiedziny ogółem: 1581473