Mapa strony
Ciekawe linki
REGION - nowy program NFOŚiGW!
2016-08-05 10:39:32

 

Program Region ma być realizowany przez NFOŚiGW w ścisłej współpracy z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska. Jak zapewnia rzecznik prasowy NFOŚiGW Sławomir Kmiecik, Narodowy Fundusz nie ma wystarczających zasobów, aby bezpośrednio nadzorować wszystkie projekty realizowane w ramach programu Region, a wojewódzkie fundusze dodatkowo mają lepsze rozeznanie na temat potrzeb inwestycyjnych w poszczególnych regionach.

Obecnie założenia programu Region są konsultowane z wojewódzkimi funduszami. Na razie jest za wcześnie, aby wskazać, jakie warunki finansowania zostaną zaoferowane w programie Region i które grupy docelowych beneficjentów będą mogły z niego skorzystać. Wiadomo, że preferowany przez NFOŚiGW rodzaj finansowania to preferencyjne pożyczki.

 

- Pamiętajmy, że w przypadku działań antysmogowych, gdzie dodatkowo mamy do czynienia z dużą liczbą umów opiewających na stosunkowo małe kwoty, finansowanie tych projektów przez fundusze wojewódzkie jest działaniem pożądanym, gdyż obsługa tak licznych i drobnych umów przez NFOŚiGW właściwie sparaliżowałaby jego działalność - komentował ostatnio na łamach Portalu Samorządowego prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

Konsultacje z WFOŚiGW w sprawie zasad programu Region mają się zakończyć w przyszłym miesiącu.

Źródło: cire.pl# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 12809
Odwiedziny ogółem: 1581510