Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
ME planuje nowelizację ustawy o OZE pod kątem klastrów energetycznych
2016-07-25 12:53:23

 
Ministerstwo energetyki pracuje nad regulacjami odnośnie klastrów energetycznych - jak pisze "Rzeczpospolita". Efekty tych prac powinniśmy poznać jesienią w postaci nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii.
 
Dziennik przypomina, że lipcowa nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii wprowadza możliwość tworzenia porozumień wielu podmiotów, mających na celu zapewnienie samowystarczalności energetycznej na danym terenie - czyli tzw. klastrów energetycznych.

Jednak ministerstwo energetyki jest zdania, że kwestie te wymagają jeszcze uszczegółowienia, bo jak tłumaczy resort, podczas prac nad ostatnią nowelizacją ustawy o OZE pojawiało się w tej kwestii wiele ciekawych pomysłów, których ze względu na ograniczenia czasowe nie udało się sprowadzić w życie.
 
Teraz sprawą klastrów w ME zajmuje się specjalny zespół. Natomiast na przełomie trzeciego i czwartego kwartału ministerstwo zapowiada nabór wstępnych projektów w ramach klastrów.

Jak tłumaczy ministerstwo, w ramach klastrów mają być współfinansowane kompleksowe przedsięwzięcia uwzględniające źródła OZE, ale również termomodernizacja budynków użyteczności publicznej i mieszkalnych, sieci elektroenergetyczne i ciepłownicze oraz źródła kogeneracyjne.
 
Źródło:


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 13033
Odwiedziny ogółem: 1740638