Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
W pierwszej aukcji OZE może nie być tłoku
2016-07-18 09:11:29

 
W przyszłym tygodniu mają rozpocząć się symulacyjne aukcje dla instalacji OZE w ramach testów prowadzonej przez URE Internetowej Platformy Aukcyjnej. Dzisiejsza "Rzeczpospolita" zastanawia się natomiast, jakie będzie zainteresowanie podczas pierwszej rzeczywistej aukcji OZE.
 
Jak pisze dziennik, póki co nieliczne podmioty deklarują udział w pierwszej aukcji OZE. Wśród nich "Rz" wymienia Energę i Polenergię. Ta pierwsza według deklaracji rzecznika grupy Piotra Kubiaka zamierza wystawić dwa projekty: farmę wiatrową Przykona na 26 MW i blok na biomasę w Kaliszu o mocy 10 MW w aukcjach dedykowanych tym technologiom. Natomiast Polenergia zapowiada, że ma przygotowane do udziału w aukcji farmy wiatrowe o mocy 260 MW oraz elektrownie na biomasę o 30 MW, które chce zgłosić w aukcjach dla elektrowni hybrydowych.

Jeśli chodzi o plany pozostałych grup energetycznych, odnośnie udziału w pierwszej aukcji OZE, "Rzeczpospolita" pisze tylko o PGE. Według dziennika Grupa stawia raczej na udział w aukcjach w kolejnych latach.
 
Jednocześnie "Rz" zwraca uwagę, że nowelizacja ustawy o OZE otwiera drogę do szerszego wykorzystania współspalania biomasy z węglem i właściciele tego typu instalacji będą chcieli maksymalnie je wykorzystać.


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 12789
Odwiedziny ogółem: 1581490