Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Ministerstwo Energii zwołuje okrągły stół o energetyce
2016-05-30 10:10:05

 
Budowa nowych mocy wytwórczych i sieci przesyłowych, kształt polskiego miksu energetycznego, perspektywy rozwoju OZE, inwestycje w zakresie dywersyfikacji dostaw energii to główne tematy Okrągłego Stołu Energetycznego, który odbędzie się 15 czerwca 2016 r. w Ministerstwie Energii w Sali pod Kopułą.
Podczas konferencji odbędzie się debata poświęcona najistotniejszym problemom sektora energetycznego z udziałem przedstawicieli rządu, koncernów energetycznych, ekspertów i ekonomistów.

Resort energetyki podkreśla, ze polska energetyka potrzebuje odważnych decyzji, które będą miały kluczowe znaczenie dla jej przyszłości. Według ME sektor będą kształtowały z jednej strony oczekiwania Unii Europejskiej w zakresie polityki ochrony klimatu, a z drugiej – krajowe zasoby surowców, które wpływają na poziom bezpieczeństwa energetycznego oraz potrzeby inwestycyjne w zakresie infrastruktury przesyłowej i mocy wytwórczych.
 
Jak zapowiada ministerstwo w trakcie dyskusji szczególny nacisk położony ma być na kwestie innowacyjności i wpływu energetyki na strategiczne branże polskiej gospodarki, w tym również bardzo ważny sektor elektromobilności, który może stać się istotnym elementem odpowiedzialnym za zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Konferencję otworzy minister energii Krzysztof Tchórzewski. W programie wydarzenia zaplanowane są trzy panele poświęcone dywersyfikacji dostaw energii, przyszłości polskiego węgla w kontekście unijnej polityki klimatycznej, a także znaczenia i rozbudowy infrastruktury przesyłowej.
 
Źródło: cire.pl


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 23055
Odwiedziny ogółem: 1624710