Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Zapraszamy na wizytę w biogazowni
2016-01-26 11:52:39

 

   W ramach międzynarodowego projektu Biogas3 dot. promocji małych biogazowni w sektorze rolno-spożywczym zapraszamy na wizytę w biogazowni rolniczej o mocy 250 kW w Jarnołtowie (woj. warmińsko-mazurskie) w dniu 17 lutego 2016r.


   Instalacja uruchomiona została w 2015 r. przy gospodarstwie rolno-hodowlanym i jako substraty do produkcji biogazu stosuje pomiot kurzy oraz kiszonkę z kukurydzy i z traw, a także odpady z przetwórstwa warzyw (ziemniaków, kukurydzy, fasolki, groszku…), łącznie blisko 4 tys. ton rocznie. Wyprodukowana energia cieplna wykorzystywana jest do ogrzewania kurników, a energia elektryczna – na potrzeby instalacji i gospodarstwa, nadwyżka zaś sprzedawana jest do sieci. Poferment stosowany jest jako nawóz na własnych polach. W czasie wizyty operator biogazowni oraz dostawca technologii – agriKomp Polska - opowiedzą o technicznych i organizacyjnych aspektach inwestycji.

   Uczestnictwo w wizycie jest bezpłatne, konieczne jest jednak zgłoszenie do dnia 5 lutego: e-mailowe (biogas3@fundeko.pl) lub telefoniczne: 508 541 658.
Szczegóły organizacyjne zostaną ustalone po zebraniu zgłoszeń.

    Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na www.biogas3.eu. Projekt dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Intelligent Energy Europe.# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 22258
Odwiedziny ogółem: 1749795