Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
NFOŚiGW wykształci 2 tys. gminnych doradców energetycznych
2015-11-10 08:54:02

W celu poprawy efektywności energetycznej dzięki działaniom realizowanym na poziomie samorządów, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma zająć się przeszkoleniem 2 tys. gminnych doradców energetycznych.
 
Jak poinformowano podczas ubiegłotygodniowego 77. Forum Energia -Efekt-Środowisko, projekt szkolenia doradców energetycznych przez NFOŚiGW jest realizowany przy wsparciu z funduszy unijnych. Doradcy energetyczni mają się zająć pomocą przy realizacji lokalnych planów gospodarki niskoemisyjnej (PGN) i planów działań na rzecz zrównoważonej energii (SEAP).

NFOŚiGW jest ponadto zaangażowany jako krajowy koordynator w Porozumieniu Burmistrzów, które, realizowane w poszczególnych krajach Unii Europejskiej, ma na celu podnoszenie efektywności energetycznej i ograniczanie emisji CO2 poprzez działania realizowane na poziomie lokalnym.

Informacje o samorządach, które działają w Porozumieniu Burmistrzów, można znaleźć na mapie dostępnej na stronie projektu.
 
– Narodowy Fundusz ma dla samorządów, przedsiębiorstw i osób fizycznych kompleksową ofertę, dotyczącą podnoszenia efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii. W tym roku została ona uzupełniona o dedykowany termomodernizacji domów jednorodzinnych program Ryś, którego powstanie poprzedzone było wieloma analizami i szerokimi konsultacjami społecznymi – powiedziała podczas 77. Forum Energia-Efekt-Środowisko Małgorzata Skucha, prezes NFOŚiGW.

Jak informuje NFOŚiGW, podczas Forum wskazano na możliwość wykorzystania funduszy dostępnych na działania z zakresu poprawy efektywności energetycznej.

– Olbrzymie kwoty potrzebne na termomodernizację budynków w Polsce są często zestawiane jedynie z publicznymi programami dofinansowania takich działań, które posiadają stosunkowo niewielkie budżety. Zapomina się o zasobach finansowych, które każde gospodarstwo domowe wydaje na remonty, a które w większości przypadków przyczyniają się do poprawy estetycznej, a nie energetycznej budynków – informuje NFOŚiGW.
 
Źródło:


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 12023
Odwiedziny ogółem: 1580725