Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
WFOŚ rozdysponuje 206 mln euro z RPO - umowa podpisana
2015-10-26 14:41:09

 
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie podpisał w poniedziałek umowę z Urzędem Marszałkowskim, na mocy której ta instytucja rozdysponuje 206 mln euro z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwsze konkursy mają być ogłoszone w styczniu.
 
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie rozdysponuje 206 mln euro przeznaczonych na poprawianie efektywności energetycznej i ochronę środowiska. Pieniądze te będą rozdysponowane w ramach nowej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego.

Prezes Funduszu Adam Krzyśków podczas podpisywania umowy poinformował, że pierwsze konkursy z tej osi będą ogłoszone na początku przyszłego roku. Mają dotyczyć efektywności energetycznej i bioróżnorodności (w tym znajdą się środki m.in. na sadzenie zieleni w miastach i dla parków krajobrazowych).

"Ale potencjalni beneficjenci już się interesują tymi konkursami, uzgadniają z nami szczegóły techniczne, to nie jest tak, że konkursy ogłosimy z zaskoczenia" - przyznała wiceprezes funduszu Maria Sokoll.
Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin w rozmowie z PAP przyznał, że Urząd Marszałkowski powierzył Funduszowi rozdysponowanie części środków z RPO ponieważ instytucja ta ma doświadczenie w tego rodzaju programach i odpowiednie kardy. "Programy energetyczne i środowiskowe to nie są łatwe sprawy. Potrzeba dużej merytorycznej wiedzy, by je odpowiednio prowadzić i Fundusz takich ludzi ma" - przyznał Brzezin.

W poprzednim Regionalnym Programie Operacyjnym Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie także dzielił między beneficjentów unijne pieniądze. wówczas było ich jednak znacznie mniej, bo ok. 100 mln euro.
 
Źródło
PAP
cire.pl [ http://cire.pl/item,119293,1,0,0,0,0,0,olsztyn-wfos-rozdysponuje-206-mln-euro-z-rpo---umowa-podpisana.html]


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 12018
Odwiedziny ogółem: 1580720