Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Próba zmiany ustawy
2015-07-16 11:02:46

 

W zeszłym tygodniu odbyły się posiedzenia Podkomisji i połączone Komisji Infrastruktury i Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i ustawy prawo budowlane (Druk 2964).

Na posiedzeniu w czwartek, Komisje przyjęły projekt ustawy i skierowały swoje sprawozdanie do Sejmu (w załączeniu). W przyszłym tygodniu, prawdopodobnie we wtorek 21 lipca, projekt będzie rozpatrywany na posiedzeniu plenarnym. Najwyraźniej koalicja chce przyjąć ustawę jeszcze w tej kadencji.

Przyjęty przez Komisje projekt ustawy zagraża, a nawet blokuje  rozwój energetyki rozproszonej w Polsce. Propozycja, aby wszystkie instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii o mocy powyżej 40 kW (mikroinstalacja) mogły być lokalizowane wyłącznie na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wstrzyma budowę jakichkolwiek urządzeń tego typu w naszym kraju, przede wszystkim ze względu na długość trwania procedur i koszty realizacji czy zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Jest to sprawa, w której także głos PRK OZE powinien być słyszalny. Przygotowaliśmy projekt stanowiska PRK OZE, który przesyłam w załączeniu do konsultacji z Państwem. Ze względu na naglące terminy, uprzejmie proszę o uwagi do końca jutrzejszego dnia (16 lipca). Jeśli nie otrzymam uwag, przyjmę, że projekt stanowiska  jest dla Państwa akceptowalny.

Stanowisko PRK OZE

Sprawozdanie Komisji Infrastruktury# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 11521
Odwiedziny ogółem: 1545501