Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Ekolodzy piszą do premier Kopacz w obronie energetyki prosumenckiej
2015-06-23 13:16:01

 
Kilkadziesiąt organizacji podpisało się pod listem skierowanym do premier Ewy Kopacz w sprawie nowelizacji ustawy o OZE. Koalicja Klimatyczna oraz pozostali sygnatariusze apelują m.in. o utrzymanie tzw. „poprawki prosumenckiej” w wersji przyjętej przez Sejm RP.
 
Sygnatariusze listu, w tym Koalicja Klimatycznza, zaapelowali do premier Kopacz, aby ewentualna nowelizacja ustawy o OZE miała na celu wyłącznie doprecyzowanie wątpliwości redakcyjnych i interpretacyjnych, bez zmieniania istoty mechanizmu wsparcia przyjętego przez Sejm. Zaapelowali o transparentny proces legislacyjny uwzględniający wyniki konsultacji społecznych.

Autorzy listu zaproponowali powołanie Rządowej Rady ds. Energetyki Obywatelskiej, która będzie według nich" bezstronnie monitorowała system wsparcia energetyki odnawialnej, wspomagała rozwój energetyki rozproszonej i inicjowała działania na rzecz najmniejszych producentów energii z OZE – prosumentów, a także uczestniczyła w procesie transformacji polskiej energetyki.
 
Wśród sygnatariuszy znajdują się organizacje gospodarcze reprezentujące producentów i usługodawców sektora energetyki, odnawialnej i rozproszonej oraz organizacje ekologiczne. Są to między innymi Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Instytut Energetyki Odnawialnej, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Polska Korporacja Techniki SGGiK, Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki i Koalicja Klimatyczna.
 
Źródło: Cire.pl


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 20152
Odwiedziny ogółem: 1621808