Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
„Zielone lekcje” - Edycja II
2011-05-04 10:02:21

 „Zielone lekcje” – zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu efektywności energetycznej i możliwości wykorzystania OZE.

 

      WMAE SP. z o.o. informuje, że rozpoczyna II edycję projektu „Zielone lekcje”, jest to przedsięwzięcie edukacyjne w obszarze ochrony środowiska, podejmujące głównie kwestie konieczności i sposobu oszczędzania energii oraz możliwości jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Projekt realizowany będzie od czerwca do listopada 2011 r. (z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej).

     Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli. Przewiduje się jednak pilotażowo zajęcia w klasach gimnazjalnych i w szkołach średnich.

     Projekt zakłada przeprowadzenie zajęć lekcyjnych tzw. zielonych lekcji (w każdej grupie po 1 godzinie zegarowej). Zajęcia mają na celu uświadomienie młodym ludziom, jak ważna jest ochrona środowiska w kontekście pozyskiwania energii, jakie zagrożenia wiążą się z wytwarzaniem energii z tradycyjnych źródeł. Ponadto ważnym aspektem będzie poszerzenie wiedzy dzieci na temat ekologicznych źródeł energii, ich rodzajów, sposobów funkcjonowania.

    Zajęcia prowadzone są przez pracowników Warmińsko-Mazurskiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. Osoby prowadzące zajęcia każdorazowo dojeżdżają do odpowiedniej szkoły. Placówki oświatowe zostaną wybrane spośród chętnych, które odpowiedzą na ofertę Agencji – zajęcia są nieodpłatne.

    Lekcje prowadzone będą w oparciu o krótki film edukacyjny oraz z wykorzystaniem demonstracyjnych urządzeń i przedmiotów przedstawiających w sposób obrazowy działanie słońca i wiatru jako źródeł energii. Zajęcia prowadzone będą w formie interaktywnej, tak, aby dzieci mogły czynnie uczestniczyć w lekcji.

     Projekt dofinansowany został dotacją z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 16597
Odwiedziny ogółem: 1744197