Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
IEO: w Polsce jest już prawie 40 MW instalacji fotowoltaicznych
2015-05-07 08:20:27

 
IEO podaje, że pod koniec pierwszego kwartału 2014 roku moc zainstalowana w systemach fotowoltaicznych w Polsce wynosiła 6,6 MWp, jednak w kolejnych miesiącach nastąpił duży wzrost na wolumenu nowych instalacji, dzięki czemu w Polsce działa już około 40 MWp systemów fotowoltaicznych.

Instytut dodaje, że sprzedaż paneli fotowoltaicznych w 2014 roku przekroczyła wolumen 23 MWp, przy czym większość z nich przeznaczona jest do instalacji w systemach przyłączonych do sieci.

– Większość paneli sprzedanych w 2014 roku to panele typu polikrystalicznego, które stanowią rozsądny kompromis pomiędzy jakością, czyli sprawnością konwersji promieniowania słonecznego, i ceną – ocenia IEO.
IEO zwraca też uwagę, że około połowa paneli fotowoltaicznych montowanych w Polsce pochodzi od dostawców zarejestrowanych w Niemczech, podczas gdy udział paneli PV importowanych z Azji stanowił w 2014 r. nieco ponad 16 proc. udziału w polskim rynku.

– Warto też podkreślić, że kilka procent tego rynku jest w rękach polskich producentów, którzy nie tylko zaczynają zajmować coraz ważniejszą pozycję w Polsce, ale także eksportują polskie wyroby za granicę. Rozwija się ponadto rynek usług instalatorskich, coraz więcej firm przeprowadza szkolenia dla przyszłych instalatorów systemów fotowoltaicznych – informuje Instytut Energetyki Odnawialnej.
 
Żródło: cire.pl


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 34066
Odwiedziny ogółem: 1635692