Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Zielone Kisielice
2014-11-19 11:45:17

 
Na temat miasteczka Kisielice w województwie warmińsko-mazurskie, które postawiło na odnawialne źródła energii, a w tym roku wygrało w organizowany przez Komisję Europejską konkursie z projektem „Gmina Samowystarczalna Energetycznie", pisze "Dziennik Gazeta Prawna"
Jak relacjonuje DGP, liczące tylko 2000 mieszkańców miasto Kisielice wygrało tegoroczną edycję organizowanego przez Komisję Europejską konkursu „Sustainable Energy Europe & ManagEnergy Awards”. Miasto otrzymało nagrodę za projekt „Gmina Samowystarczalna Energetycznie”, w którym przedstawiło inwestycje w zakresie ograniczenia emisji zanieczyszczeń, dążenia do uniezależnienia się pod względem energetycznym od sieci krajowej oraz lokalnego rozwoju gospodarczego w oparciu o inwestycje w OZE.

Według relacji dziennika na terenie gminy Kisielice działają 52 elektrownie wiatrowe, a jedna z nich pracuje na potrzeby własne gminy. Do jej budżetu z samej dzierżawy gruntów pod elektrownie wiatrowe wpływa rocznie około 3 mln zł.
W gminie funkcjonują również biogazownia i biokotłownia. W Gminie ma powstać również elektrownia fotowoltaiczna, która ma rocznie wytwarzać około 90 MWh energii eklektycznej. Przedsięwzięcie to zostanie dofinansowane przez WFOŚiGW.


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 10841
Odwiedziny ogółem: 1579543