Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
253 MW to moc, jaką w 2015r osiągną turbiny wiatrowe Siemensa w Polsce
2014-11-17 11:11:27

Szacujemy, że w połowie 2015 r. moc zainstalowana wszystkich turbin Siemensa w Polsce wyniesie 253 MW - mówi wnp.pl Paweł Przybylski, dyrektor branży Wind Power w Siemens.

- Zauważalny jest wzrost inwestycji w OZE w Polsce. Widzimy bardzo duży wzrost zainteresowania realizacją inwestycji tak, aby móc je ukończyć w roku 2015, i skorzystać jeszcze z obecnego systemu wsparcia. Jest dużo gotowych projektów planów inwestycji, które osiągnęły status projektu farmy wiatrowej posiadającej wszystkie niezbędne dokumenty - czyli decyzję środowiskową, umowę przyłączeniową oraz pozwolenie na budowę. Te projekty są bardzo intensywnie analizowane przez różnych inwestorów, polskich i zagranicznych - mówi wnp.pl Paweł Przybylski, dyrektor branży Wind Power w Siemens.

Jak dodaje, to, ile z planowanych obiektów powstanie będzie zależało od możliwości ich finansowania oraz możliwości technicznych, leżących także po stronie producentów turbin oraz firm budowlanych, firm transportowych i instalacyjnych.

 

 

 

 

W sektorze OZE Siemens jest obecny głownie w segmencie energetyki wiatrowej.

- Szacujemy, że w połowie 2015 r. moc zainstalowana wszystkich turbin Siemensa w Polsce wyniesie 253 MW. To jest oczekiwana wartość po oddaniu farmy, na którą kontrakt podpisaliśmy w lipcu br. To jest trzecia farma wiatrowa jaką będziemy budować dla PEP, składająca się z 16 wiatraków o mocy 2,3 MW każdy. Oprócz tego uczestniczymy w kilku przetargach na dostawy turbin o łącznej mocy ponad 300 MW - dodaje Paweł Przybylski.

 

Redakcja EkoNews, fot: sxc.hu
Źródło: wnp.pl# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 12811
Odwiedziny ogółem: 1581512