Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
MŚ promuje energooszczędne budownictwo
2014-09-23 09:13:08

Ministerstwo Środowiska rozpoczęło kampanię, która ma zachęcać do energooszczędnego budownictwa. Kampania jest prowadzona pod nazwą "Dom, który dla mnie oszczędza".
Rozpoczęta właśnie przez resort środowiska kampania edukacyjna dotyczy promocji budownictwa energooszczędnego i pasywnego oraz instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE), które można zastosować przy budowie lub remoncie domu – zarówno w budynkach jedno- jak i wielorodzinnych.

Główne przesłanie kampanii mówi, że dzięki środkom zaoszczędzonym na rachunkach z ekologicznego domu, jego użytkownik będziesz mógł spełniać swoje marzenia.

- Rozwój budownictwa energooszczędnego i pasywnego to nie tylko ochrona środowiska, to także konkretne oszczędności dla właścicieli takich nieruchomości i poprawa efektywności energetycznej dla polskiej gospodarki. Trzymam kciuki za tę kampanię” – mówi Maciej Grabowski, minister środowiska.
Kampania jest skierowana do osób w wieku 25-54 lata planujących budowę lub remont domu, czy mieszkania. Odbiorcami kampanii są także inwestorzy, wspólnoty mieszkaniowe oraz architekci.

Kampania jest prowadzona za pośrednictwem internetu i prasy. Działania w prasie obejmują tytuły o charakterze opiniotwórczym oraz czasopisma poświęcone tematyce wnętrzarskiej i budowlanej. W ramach kampanii internetowej została stworzona strona internetowa www.oszczedzam-energie.pl. Znajdują się niej artykuły, krótkie filmy promocyjne oraz infografiki. Powstała również specjalna aplikacja na urządzenia mobilne, która pomoże zaplanować ekologiczny dom.
 
Źródło:


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 10845
Odwiedziny ogółem: 1579547