Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
NFOŚiGW zmieni zasady finansowania inwestycji: mniej dotacji, więcej pożyczek
2014-09-04 08:28:21

 
Portal przypomina, że do tej pory dofinansowanie było przyznawane przez Fundusz w większości w formie dotacji przy mniejszym udziale zwrotnej formy finansowania. W 2016 r. proporcja dotacji do pożyczek ma wynieść 35:65, a w roku 2020 - 15:85. 

Według Małgorzaty Skuchy zmiana sposobów finansowania w kierunku większego udziału finansowania zwrotnego jest zgodna z zasadami zawartymi w nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Większy udział finansowania zwrotnego ma również zwiększyć efekt dźwigni.
Do tej pory na zwrotne finansowanie Fundusz przeznaczył łącznie 18 mld zł, co pozwoliło beneficjentom uzyskać finansowanie na poziomie 33 mld zł. - Każda złotówka w formie zwrotnej pracowała kilkukrotnie – powiedziała cytowana przez gramwzielone.pl Małgorzata Skucha. Zapewniła jednocześnie, że NFOSiGW nie zrezygnuje z finansowania bezzwrotnego, które zostanie jednak ograniczone do obszarów, gdzie dotacje są konieczne do przyciągnięcia dodatkowego finansowania, a także gdzie potrzebna jest zachęta do inwestycji. 

Prezes NFOŚiGW powiedziała również, że przygotowywane obecnie zmiany w prawie umożliwią funduszowi udostępnienie nowych form finansowania, takich jak dopłaty do rat kredytu czy leasingu - czytamy w gramwzielone.pl.
 
Źródło: gramwzielone.pl


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 12794
Odwiedziny ogółem: 1581495