Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Miliardy na poprawę efektywności energetycznej budynków
2014-08-05 08:57:28

Przez najbliższe sześć lat na poprawę efektywności budynków ma trafić co najmniej 1,5 mld euro - donosi "Rzeczpospolita".
Według relacji dziennika w latach 2014-2020 na modernizację energetyczną budynków publicznych oraz mieszkalnych w sumie ma trafić minimum 1,5 mld euro. Co najmniej 950 mln euro na poprawę efektywności energetycznej budynków publicznych mają wydać województwa z regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020. Natomiast kolejne 460 min z tych funduszy ma być przeznaczone na termomodernizację budynków mieszkalnych.

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że wobec takiego podziału środków, wątpliwości zgłaszają środowiska ekologiczne, według których większe środki powinny trafić na poprawę efektywności budynków mieszkalnych, bo w ich przypadku są większe możliwości na uzyskanie oszczędności.
Jednocześnie jak czytamy w dzienniku środki na poprawę efektywności energetycznej budynków przewidziane są również w programie operacyjnym infrastruktura i środowisko na lata 2014-2020, z którego na ten cel przewidziano co najmniej 84 mln euro.

"Rz" zwraca jednak uwagę, że Unia finansując wydatki na poprawę efektywności energetycznej budynków oczekuje określonych efektów w tym zakresie. Jak relacjonuje dziennik w resorcie gospodarki trwają prace nad nową ustawą o efektywności energetycznej, w której pojawią się między innymi zapisy określające jednostkom sektora publicznego zadania w zakresie obniżeniem zużycia energii oraz wymogi co do realizacji co najmniej jednego z określonych w ustawie środków prowadzących do poprawy efektywności energetycznej.
 
Źródło.
cire.pl


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 33918
Odwiedziny ogółem: 1635544