Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
MIĘDZYNARODOWY SUKCES GMINY KISIELICE
2014-06-26 08:49:35

Burmistrz Kisielic Tomasz Koprowiak odebrał wczoraj w Brukseli nagrodę za zwycięstwo w ogólnoeuropejskim konkursie „Sustainable Energy & ManagEnergy Awards” w kategorii „ManagEnergy”.

 

Konkurs jest corocznym, prestiżowym wydarzeniem odbywającym się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii organizowanego przez Komisję Europejską.

 

Jego celem jest promocja i uhonorowanie jednostek samorządu terytorialnego, które swoimi działaniami wyróżniają się na tle całej Unii Europejskiej w zakresie: odnawialnych źródeł energii, gospodarki niskoemisyjnej oraz racjonalnego gospodarowania energią.

 

Kisielice zwyciężyły projektem „Gmina Kisielice – Samowystarczalna Energetycznie Gmina”. W ramach projektu gmina pokazała swoje osiągnięcia w dziedzinach: uniezależnienia się energetycznego, ograniczenia emisji zanieczyszczeń i lokalnego rozwoju gospodarczego w oparciu o inwestycje w OZE.

 

Sukces Kisielic jest tym większy, iż był to jedyny projekt z Polski zakwalifikowany do konkursu, w którym zaprezentowano 342 projekty z całej Europy.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

źródłó: www.portal.warmia.mazury.pl# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 6255
Odwiedziny ogółem: 1540250