Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Badania pokazują duże poparcie Polaków dla OZE i efektywności energetycznej
2014-06-18 12:08:09

Wyniki przeprowadzonych na zlecenie Greenpeace przez firmę IPSOS badań ankietowych na temat kierunków rozwoju polityki energetycznej świadczą o dużym poparciu dla energetyki odnawialnej w Polsce - informują ekolodzy.
Na zlecenie Greenpeace od 26 maja do 2 czerwca 2014 firma IPSOS przeprowadziła badania na temat opinii Polaków odnośnie kierunków rozwoju polityki energetycznej. Badania przeprowadzono poprzez ankietę internetową, wypełnianą samodzielnie przez respondentów na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków (18-65 lat).

Z badań wynika między innymi, że 70 proc. Polaków uważa, że najlepszym kierunkiem rozwoju polityki energetycznej kraju w celu zapewnienia bezpieczeństwa niezależności energetycznej jest energetyka oparta na źródłach odnawialnych. 38 proc. badanych wyraziło opinie, że dobrym kierunkiem jest są również działania w zakresie poprawy efektywności energetycznej. Za rozwojem energetyki opartej na energii jądrowej opowiedziało się 26 proc. a na węglu 24 proc..
Wyniki badania wskazują również, że dla 88 proc. polskiego społeczeństwa problemem jest uzależnienie Polski od importu surowców energetycznych z Rosji.

Jednocześnie jak wskazują udostępnione przez Greenpeace wyniki badań ok. 90 proc. respondentów opowiedziało się za przyjęciem przez kraje UE zwiększonych wiążących celów w zakresie produkcji energii z OZE i efektywności energetycznej.
 
 
fot. internet


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 6237
Odwiedziny ogółem: 1540232