Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
W okolicach Olsztynka powstanie farma fotowoltaiczna
2014-05-22 09:21:39

Spółka „AWZ-AWZ-ET” z Bydgoszczy zamierza wybudować farmę fotowoltaiczną na terenie po byłym składowisku odpadów w okolicy Olsztynka. Inwestycja ma się zakończyć się jesienią 2014 roku.
 

Koszt budowy farmy złożonej z 4 tys. sztuk ogniw fotowoltaicznych o łącznej mocy 1 MW inwestor szacuje na blisko 7,33 mln zł z czego prawie 3 mln zł będzie pochodziło z z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Farma postanie na obszarze około 6,4 he na zrekultywowanym kilka lat temu terenie po byłym składowisku odpadów w okolicy Olsztynka.

- Jesteśmy firmą deweloperską, ale byliśmy współrealizatorami budowy farmy wiatrowej w Dażynie w powiecie słupskim, a także w Glińsku w powiecie świebodzińskim – mówi Zbigniew Wydrzyński, współwłaściciel spółki AWZ-AWZ-ET.
– Budowa farmy fotowoltaicznej na terenie rekultywowanego składowiska to prawdopodobnie pierwsza taka inwestycja w naszym kraju. Z tego co wiemy podobne zadanie zrealizowano tylko w Niemczech – dodaje.

Jak zapowiada Wydrzyński całość wyprodukowanej przez farmę PV energii ma być sprzedawana do sieci. – Szacujemy, że inwestycja powinna zwrócić się w ciągu 8-10 lat. Nie wykluczamy, że do tego czasu zrealizujemy podobne takie inwestycje - dodaje.
 
Źródło:


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 20172
Odwiedziny ogółem: 1621828