Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
„Energooszczędne zarządzanie gospodarką wodno-ściekową” - szkolenie w Ketrzynie, etap 3.
2014-03-14 12:00:00

Celem tego szkolenia było przekazanie niezbędnej, praktycznej wiedzy, wymiana doświadczeń oraz poznanie stosowanych działań w zakresie oszczędzania zasobów energetycznych w dziedzinie wod.-kan.
Szkolenie otworzył oficjalnie Burmistrz Miasta Kętrzyn-Pan Krzysztof Hećman, który mówił o potrzebie tworzenia energooszczędnych rozwiązań dotyczących gospodarki wodno-ściekowej.

W szkoleniu wzięła udział delegacja z miasta partnerskiego Svetly w Obwodzie Kaliningradzkim na czele z Prezesem spółki komunalnej „Ciepłosieci” Panem Alaksandrem Pietrukiem. Po stronie Kętrzyna w szkoleniu udział wzięli pracownicy i Prezesi miejskich spółek komunalnych oraz wolni słuchacze. Wszyscy otrzymali gadżety promocyjne w postaci notatnika i długopisu. Pierwszego dnia w Księżycowym Dworku w Gierłoży odbyła się część teoretyczna, podczas której wykłady przeprowadził specjalista Pan Jarosław Kuzemko – pracownik Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Olsztynie. Uczestnicy zapoznali się z zagadnieniami związanymi m.in. z energetyką poboru i uzdatniania wód, energetyką oczyszczania ścieków, trybem tworzenia oraz roli spółek komunalnych zajmujących się dostarczaniem wody pitnej i oczyszczaniem ścieków, stosowanymi technologiami, energochłonnością tych procesów, osiąganymi parametrami, prowadzonymi inwestycjami, kosztami działalności oraz wyzwaniami związanymi z właściwie funkcjonującą gospodarką wodno – ściekową. W kolejnej części przedstawiono przykłady OZE w oczyszczalni. Szkolenie zakończono dyskusją na temat możliwości energooszczędnego zarządzania w tym obszarze.

Drugi dzień natomiast poświęcony był wizycie studyjnej w Oczyszczalni Ścieków w Olsztynie. Uczestnicy zostali oprowadzeni po obiekcie, omówiono kolejne etapy oczyszczania ścieków, a następnie podczas panelu dyskusyjnego Prezes olsztyńskiej spółki odpowiadał na pytania gości, związane z ekonomicznymi aspektami funkcjonowania przedsiębiorstwa.# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 33896
Odwiedziny ogółem: 1635522