Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
W podstrefie Białystok SSSE ma powstać fabryka paneli PV
2014-04-03 09:05:45

Firma High Tech Project za 5,4 mln zł netto chce kupić ostatnią działkę w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma chce produkować panele fotowoltaiczne na potrzeby instytucji i osób indywidualnych.
 

Firma, która jest zarejestrowana w Warszawie, a ma swój oddział w Białymstoku, chce produkować panele fotowoltaiczne na potrzeby instytucji i osób indywidualnych. Spółka działa od 2013 r. Deklaruje w Białymstoku zainwestowanie 195 mln zł oraz zatrudnienie 74 pracowników. Swoją fabrykę chce zbudować na działce o powierzchni 3,2 ha. To ostatni wolny grunt pod inwestycje w białostockiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Prezes Suwalskiej SSE Robert Żyliński powiedział dziennikarzom, że inwestycja HTP będzie jedną z największych w 18-letniej historii suwalskiej strefy. Dotychczas większe inwestycje zrealizowały jedynie Pfleiderer w Grajewie oraz Rockwool Polska.

HTP to polska firma. "Tym bardziej cieszy, że mamy kapitał polski" - powiedział. "To przedsiębiorstwo wysokich technologii" - dodał Żyliński.
Fabryka paneli fotowoltaicznych ma powstać do końca 2018 r. Żyliński powiedział, że jeszcze nie wiadomo, kiedy inwestycja się rozpocznie. Dodał jednak, że firmie zależy na szybkim postępie prac.

"Zapowiada się niezwykle innowacyjne przedsięwzięcie. Spółka zamierza być jedną z wiodących firm w branży fotowoltaiki w Polsce i Europie" - podkreślił.

Podstrefa Białystok SSSE zajmuje ok. 30 ha. Wszystkie należące do niej działki znalazły inwestorów. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski deklarował wcześniej, że miasto chce powiększenia obszaru podstrefy o ok. 19 ha znajdujących się wokół Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPNT), który graniczy z podstrefą. Grunty BPNT są uzbrojone; przygotowano je pod inwestycje w ramach projektu dotyczącego budowy BPNT.
 


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 8319
Odwiedziny ogółem: 1542312