Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Łukoil zapowiada inwestycje w wiatraki w obwodzie kaliningradzkim.
2014-03-12 09:11:38

Rosyjski prywatny koncern paliwowy Łukoil planuje inwestycje w energetykę wiatrową na terenie obwodu kaliningradzkiego - podaje "Rzeczpospolita".
 

Spółka zależna Łukoilu - Łukoil-Ekoenergo, która dotychczas inwestowała w energetykę wiatrową w Bułgarii i Rumunii, gdzie ma 5 farm wiatrowych o łącznej mocy 200 MW, zapowiedziała, że nie będzie rozwijała działalności w tych krajach i przymierza się do wiatrowych inwestycji w rosyjskim obwodzie kaliningradzkim.

Wycofanie z Rumunii i Bułgarii Łukoil tłumaczy pogorszeniem klimatu inwestycyjnego w tych krajach. Zapewne chodzi o ograniczenie wsparcia dla OZE, no co ostatnio zdecydowały się oba kraje.
Na początek spółka planuje budowę farmy wiatrowej o mocy 10 MW, jednak wcześniej oczekuje zmiany przepisów, które mogą utrudnić inwestycje. W ocenie cytowanego przez "Rz" Maksima Karnauchowa, wicedyrektora Łukoil-Ekoenergo, rozwojowi energetyki wiatrowej na terenie obwodu kaliningradzkiego sprzyja jego położenie i związane z tym trudności z transportem surowców energetycznych.
 


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 22955
Odwiedziny ogółem: 1624610