Mapa strony
Ciekawe linki
Wizyta studyjna w Viessmannie
2011-09-19 13:20:47

Wizyta studyjna w Viessmannie

 

       W dniach 12 – 14 września 2011 r. odbył się wyjazd studyjny do siedziby firmy Viessmann w miejscowości Allendorf w Niemczech. Organizatorem wyjazdu ze strony polskiej była Warmińsko – Mazurska Agencja Energetyczna Sp. z o.o., ze strony niemieckiej firma Viessmann.

       Uczestnikami wyjazdu byli przedstawiciele Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie, Klastra Razem Cieplej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie, Gminy Łukta
i Miłakowa oraz Warmińsko – Mazurskiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o.

       Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zapoznania się ze strategią działania firmy istniejącej już prawie 100 lat, z wdrażanym programem Effizienz Plus oraz modelowymi projektami skierowanymi głównie na ochronę środowiska. Po przerwie przedstawiono poletko doświadczalne z hodowli Topoli energetycznej i rozważono możliwości jej przetwarzania i wykorzystania jako biomasy. Omówiona została modelowa centrala grzewcza wyposażona w kotły (każdy innego typu), opalana różnego rodzaju paliwem. Zaprezentowano między innymi zespół kogeneracyjny, z którego prąd wykorzystywany był na potrzeby własne, (ciepło z centrali grzewczej wykorzystywane jest na potrzeby własne firmy Viessmann). Zwiedzanie centrum informacyjnego firmy oraz potężnego w pełni skomputeryzowanego centrum logistycznego.

       Przedstawiony został również modelowy system suchej biogazowni, przy którym omówiono system projektowania, podsunięto wskazówki z realizacji przedsięwzięcia oraz omówiono samą technologię produkcji i wykorzystania biogazu.

       Drugiego dnia spotkanie odbyło się w głównej siedzibie firmy w miejscowości Allendorf. Poruszone zostały tematy Energooszczędności, sposobu produkcji i dostaw ciepła w nowym budownictwie. Przedstawiona została cała gama produktów firmy wykorzystywanych do ogrzewania, wentylacji, wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

       Porównane zostały systemy ogrzewania wykorzystujące olej, gaz i biomase, a także technika i systemy solarne jak również bardzo nowoczesne i bardzo wydajne pompy ciepła.

       Wyjazd do siedziby Viessmanna mimo iż krótki był bardzo treściwy, każdy z uczestników znalazł tam tematy go interesujące i z podziwem wypowiadał się na temat rozwoju i działalności firmy.# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 3908
Odwiedziny ogółem: 1706518