Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Reforma systemu wsparcia dla OZE w Niemczech wejdzie w życie w sierpniu?
2014-02-18 09:21:53

Na temat głównych założeń nowej polityki energetycznej Niemiec i ustawy o odnawialnych źródłach energii, która ma wejść w życie latem 2014 roku - pisze "Rzeczpospolita".
 

Jak czytamy w dzienniku, zgodnie z założeniami nowej polityki energetycznej Niemiec rozwój OZE ma się koncentrować w tym kraju na energetyce słonecznej i wiatrowej. Jednocześnie niemiecki rząd chce wprowadzić system aukcyjny, ale wcześniej ma być on testowany na aukcjach, które mają ruszyć dla farm fotowoltaicznych w 2017 roku.

Jednocześnie, jak wynika z relacji dziennika, obniżone mają być dotacje do energii wiatrowej oraz biomasy. Średnia gwarantowana przez państwo cena za kWh ma spaść z 17 do 12 eurocentów.

W przypadku instalacji na biomasę, wsparcie ma być ograniczone do instalacji wykorzystujących odpady, a dodatkowo będzie zmniejszane dla instalacji o mocy powyżej 100 MW.
Jak wynika z relacji "Rz", na obecnym poziomie ma pozostać wsparcie dla elektrowni wodnych oraz geotermii.

Jednocześnie jak czytamy w dzienniku, dla producentów zielonej energii zostanie wprowadzony obowiązek sprzedaży energii wyprodukowanej przez źródła OZE, które przekroczą ustawowo określony pułap mocy na giełdzie. Oprócz ceny giełdowej będą one jednak uzyskiwały dodatkowo tzw. premię rynkową.

Według relacji dziennika w kwietniu niemiecki rząd ma przedstawić założenia reformy systemu wsparcia dla OZE w Bundestagu, a nowe przepisy mają wejść w życie od początku sierpnia.
 


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 26862
Odwiedziny ogółem: 1669216