Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Komorowski: można dobrze żyć bez ideologii, ale bez prądu nie
2014-02-10 08:40:02

Tak powiedział podczas odbywającego się w Krakowie gospodarczego Trójkąta Weimarskiego cytowany przez „Dziennik Gazetę Prawną” prezydent Bronisław Komorowski.
 

Według polskiego prezydenta ambicje klimatyczno-energetyczne Europy staja się dla niej kłopotem. - Rozwiązania forsowane przez KE mogą zagrozić konkurencyjności polskiej i unijnej gospodarki. Problemem dla Europy jest także uzależnienie od surowców potrzebnych do wytwarzania energii – powiedział Bronisław Komorowski.

Wicekanclerz i minister gospodarki i technologii Niemiec Sigmar Gabriel powiedział, że Niemcy nie będą narzucały innym krajom swojego modelu szukania niezależności energetycznej opartego na OZE. - Priorytetem powinna być niezależność energetyczna, a to czy jest osiągana za pomocą OZE, gazu łupkowego, czy innych źródeł, jest rzeczą wtórną – powiedział cytowany przez DGP Sigmar Gabriel.
Według Janusza Jankowiaka, głównego ekonomisty Polskiej Rady Biznesu, w ciągu dwóch dekad Europa utraci jedną trzecią udziału w sektorach energochłonnych światowej gospodarki z uwagi na różnice w kosztach energii w Europie i USA – czytamy w DGP.
 


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 26861
Odwiedziny ogółem: 1669215