Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
System aukcyjny pogrąży fotowoltaikę
2013-11-08 08:26:12

Wprowadzenie wsparcia dla odnawialnych źródeł energii w formie proponowanych przez resort gospodarki aukcji zdusi polską fotowoltaikę – pisze „Puls Biznesu”.
 

Dziennik przytacza wyniki analizy przeprowadzonej przez Instytut Energetyki Odnawialnej, z których wynika, że fotowoltaika jako technologia mniej dojrzała i droższa od wiatrowej, przegra w systemie aukcyjnym.

Podobną ocenę sytuacji prezentuje cytowany przez dziennik Wojciech Cetnarski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej oraz firmy Wento, która przymierzała się do inwestycji w fotowoltaikę. Według niego zaproponowane ostatnio przez resort gospodarki rozwiązania odnośnie wsparcia OZE sprawią, że fotowoltaika jeszcze długo nie będzie atrakcyjna inwestycyjnie.
Jak czytamy w dzienniku, widać już pierwsze objawy zniecierpliwienia inwestorów, którzy wcześniej dostrzegali szansę w rozwoju produkcji energii elektrycznej ze słońca w Polsce. Ze względu na niekorzystne zmiany na rynku, z działalności w fotowoltaice zrezygnowała spółka Vetro Polska, która zajmowała się produkcją modułów fotowoltaicznych i jest właścicielem elektrowni fotowoltaicznych w Czeladzi o mocy 12 kW.

„PB” zwraca jednocześnie uwagę, że pod prąd jeśli chodzi o fotowoltaikę idzie Energa, która mimo negatywnych sygnałów płynących z otoczenia nadal poszukuje wykonawcy dla elektrowni PV o mocy od 1,6 do 2 MW w Gdańsku.
 


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 21714
Odwiedziny ogółem: 1775179