Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
MG opublikowało koncepcje nowego systemu wsparcia OZE
2013-09-17 14:27:07

 
Ministerstwo Gospodarki przedstawiło propozycję nowego systemu aukcyjnego dla producentów energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.
 
 
Propozycje przedstawiono w prezentacji "Schemat zoptymalizowanych mechanizmów wsparcia dla wytwórców energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii lub biogazu rolniczego".
 
Wiceminister Pietrewicz podkreślił, że branża energetyczna rozwija się dynamicznie, dlatego potrzebne jest stabilne prawo, które nie tylko ureguluje rynek, ale także pomoże realizować nowoczesne i wydajne projekty w sektorze. – Dlatego nowe rozwiązania w zakresie źródeł odnawialnych w pierwszej kolejności powinny wspierać sprawdzone technologie, które nie generują wysokich kosztów – powiedział.

Przypomniał także, że zgodnie z wytycznymi pakietu energetyczno-klimatycznego, musimy wypełnić zobowiązania dotyczące udziału OZE w zużyciu energii elektrycznej w perspektywie roku 2020. – Został on już wyznaczony na poziomie 19 proc i zapisany w „Polityce Energetycznej Polski do 2030 r.”. Powtórzyliśmy go też w „Krajowym Planie Działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych” – dodał wiceminister.

Propozycje ministerstwo przedstawiło w prezentacji "Schemat zoptymalizowanych mechanizmów wsparcia dla wytwórców energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii lub biogazu rolniczego "
Jak wynika z dokumentu, utrzymanie obecnego systemu wsparcia dla istniejących instalacji odnawialnych źródeł energii ma zagwarantować poszanowanie praw nabytych dla wszystkich, którzy byli wytwórcami energii elektrycznej z OZE przed wejściem w życie nowej regulacji ustawowej.

Jednocześnie mają się pojawić nowe rozwiązania dla istniejących instalacji odnawialnych źródeł energii w celu optymalizacji rachunku ekonomicznego. W raz z nimi ma być wdrożony system aukcji dla nowych i zmodernizowanych instalacji OZE, który ma zagwarantować maksymalizację korzyści związanych z potrzebą osiągnięcia określonego udziału OZE do 2020 roku - zapewnia resort.

Treść prezentacji

Źródło: www.cire.pl# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 12703
Odwiedziny ogółem: 1740308