Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
San Leon Energy przeprowadził kolejne szczelinowania w Polsce
2013-09-16 12:10:31

San Leon Energy poinformowało o zabiegach szczelinowania przeprowadzonych w odwiertach Lewino-1G2 na koncesji Gdańsk W oraz Rogity-1 na koncesji Braniewo S.

 
Na koncesji Gdańsk W przeprowadzono szczelinowanie odwiertu pionowego Lewino-1G2. Zabieg wykonano na głębokości od 3 545,5 m do 3 550 m. Jak wyjaśnia spółka miało to na celu zgromadzenie danych niezbędnych do kontynuacji prac związanych planowanym wykonaniem z odwiertu poziomego.

Jednocześnie w ocenie San Leon Energy warunki panujące w odwiercie wskazują, że w przyszłości trzeba będzie zastosować płyn szczelinujący o większej zawartości propantu, co ułatwi kruszenie skał i w konsekwencji zapewni większe przepływy.

W trakcie próby w odwiert wpompowano około 1,8 tys. m sześc. płynu szczelinującego i około 95 ton propnatu z prędkością około 20 m sześc. na minutę o przy ciśnieniu na poziomie 850 atmosfer.
San Leon Energy planuje kontynuację prac na odwiercie Lewino-1G2 w czwartym kwartale i podkreśla, że już zakontraktowała usługi z tym związane.

Spółka ujawniła również wstępne rezultaty szczelinowania odwiertu Rogity-1 na koncesji Braniewo S, które ocenia jako bardzo obiecujące i zapowiada kontynuację prac jeszcze w tym miesiącu.
 
Źródło:www.cire.pl


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 12614
Odwiedziny ogółem: 1740219