Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Gmina Korsze stawia na OZE
2013-09-10 09:06:38

 
O fenomenie gminy Korsze na Mazurach, która po tym jak nie udało jej się zaistnieć w turystyce, zdecydowała się stworzyć warunki dla inwestujących w OZE.
 
Jak mówi cytowany przez dziennik burmistrz Korsz, turystyka i agroturystyka nie zdały egzaminu, więc zamiast narzekać gmina zaczęła zabiegać o dużą inwestycję wiatrową i udało się. Na terenie gminy powstała farma wiatrowa o mocy 70 MW firmy EDP Renewables, która działa od 2011 roku. W związku z funkcjonowaniem farmy do kasy gminy co miesiąc wpływa 200 tys. zł z tytułu podatków, a jednocześnie EDP wspiera samorząd przy lokalnych inwestycjach i w działalności społecznej.

Według relacji „Rz” zachęcona tym przykładem gmina chce kolejnych inwestycji OZE na swoim terenie. W trakcie są przygotowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla dwóch następnych farm wiatrowych (łącznie 21 turbin), które zamierzają budować WindProjekt i EDP Renewables.
 
W gminie powstaje również biogazownia, a zainteresowanie budową elektrowni fotowoltaicznej wyraził kolejny inwestor i w związku z tym rozpoczęły się już prace nad miejscowym planem zagospodarowania.
 
Gmina przymierza się też do inwestycji w elektrownię wodną, która może powstać na rzekach Gubr i Sajna.
 
źródło:www.rp.pl
 


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 18696
Odwiedziny ogółem: 1746283