Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Prezydent podpisał mały trójpak
2013-08-19 08:06:37

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o zmianie ustawy Prawo Energetyczne oraz niektórych innych ustaw, czyli tzw. mały trójpak - poinformowała w piątek 16 sierpnia Kancelaria Prezydenta.
 

Jak podkreślono w komunikacie podpisana ustawa jest krokiem w kierunku wspólnego rynku energii elektrycznej i gazu oraz wsparciem dla rozwoju energetyki prosumenckiej. Jednocześnie jednak zwrócono uwagę, iż konieczne są dalsze działania na rzecz spójnej polityki energetycznej, ładu instytucjonalnego i jasnych regulacji w tym zakresie.

W związku z tym kontynuacja prac nad tzw. dużym trójpakiem energetycznym jest kluczowa - czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta.
Jak napisano w komunikacie do uregulowania pozostaje jeszcze m.in. kwestia skutecznej budowy źródeł wytwórczych i magazynów energii. Zwrócono uwagę między innymi, że niezbędne jest również przyjęcie całościowych przepisów dotyczących przyłączeń do sieci. W ocenie Prezydenta RP w najbliższej przyszłości wyzwaniem będzie również zapewnienie rozwoju odnawialnych źródeł energii z naciskiem na różnorodność stosowanych technologii i wypracowanie efektywnego systemu wsparcia.

- Polska musi także odpowiedzieć na wymogi „inteligentnej energetyki” (smart grid), wprowadzając w swoim ustawodawstwie mechanizmy i narzędzia zachęcające do racjonalizacji zużycia energii i stabilizujące działalność podmiotów rynku energii - czytamy w komunikacie.


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 18751
Odwiedziny ogółem: 1746338