Mapa strony
Ciekawe linki
Seminarium ‘SMART CITIES – INTELIGENTNE MIASTA’
2011-04-29 10:26:38

    Wczoraj 28 kwietnia 2011 r. w siedzibie Kampusu Kortowo, a dokładnie w Bibliotece Uniwersyteckiej odbyło się seminarium poświęcone koncepcji ‘SMART CITIES – INTELIGENTNE MIASTA’, które organizowane jest w ramach Kampanii informacyjnej prowadzonej przez Ambasadę Danii pod hasłem ‘DANISH SUSTAINABLE LIVING’.  Organizatorem  konferencji była Ambasada Królestwa Danii, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Warmińsko - Mazurską Agencją Energetyczną.


    Seminarium zostało podzielone na dwie sesje, podczas których szczególną uwagę poświecono kwestiom efektywności energetycznej w  mieście, kwestiom  wykorzystania odnawialnych źródeł  energii, a także inteligentnego zarządzania gospodarką wodną i odpadową w miastach i gminach. Konferencję, swoim przemówieniem, otworzył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Jacek Protas, po którym to głos zabrał Ambasador Królestwa Danii w Polsce Pan Thomas Østrup Møller. Następnie kilkunastu panelistów z Polski i Danii omówiło przykłady zastosowań wspierających zarządzanie  energią, wodą i odpadami  w mieście – zarówno na poziomie instytucjonalnym, przemysłowym, jak i z perspektywy użytkownika końcowego.


    Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele samorządów lokalnych, pracownicy naukowi UWM w Olsztynie, projektanci, architekci, developerzy oraz studenci wydziałów związanych z budownictwem i ochroną środowiska.

    Podczas konferencji odbywały się indywidualne spotkania, w trakcie których bezpośrednio można było skonsultować swoje wątpliwości, pytania i potrzeby z przedstawicielami firm z branży takich, jak Dong Energy, Danfoss, Grundfos, Velux i Rockwool.
 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 16586
Odwiedziny ogółem: 1744186