Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Wisent Oli & Gas przygotowuje się do szczelinowania
2013-07-29 12:56:50

 
W Rogitach na koncesji Braniewo w województwie warmińsko – mazurskim, spółka Wisent Oil & Gas prowadzi przygotowania do przeprowadzenia zabiegu szczelinowania hydraulicznego. Prace mają ruszyć na początku sierpnia.
 
Prace na odwiercie Rogity-1 prowadzi Wisent Oil & Gas na mocy zawartej w maju umowy z San Leon Energy. W ramach porozumienia Wisent Oil & Gas sfinansuje przeprowadzenie szczelinowania hydraulicznego i prac wiertniczych. Koncern ten posiada 45 proc. udziałów zaś do San Leon Energy należy pozostałe 55 proc. Irlandzki koncern pozostaje także operatorem koncesji. Przeprowadzone wcześniej badania na odwiercie pokazały duży potencjał złoża głównie w zasoby ropy łupkowej. Wisent Oil & Gas musi wykonać wszystkie prace do końca października.

Tomasz Sielicki, wójt gminy Braniewo uważa, że: – na razie nikt z mieszkańców nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń do prowadzonych na tym terenie poszukiwań ropy i gazu. Dodał, że przed szczelinowaniem firmy mają przedstawić skład płynu, który będzie wtłaczany pod ziemię.
Wisent Oil & Gas, poza udziałami w koncesji Braniewo S, jest także właścicielem czterech koncesji w północno – wschodniej Polsce (Lidzbark Warmiński, Kętrzyn, Węgorzewo i Gołdap). Koncern na prace poszukiwacze przeznaczył w sumie 33 mln dolarów. W ramach tej kwoty wykonano już dwa odwierty. Spółka planuje wykonanie jeszcze 1 lub 2 odwiertów.
 
Źródło: www.cire.pl


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 16606
Odwiedziny ogółem: 1744206