Mapa strony
Ciekawe linki
Kłopoty firm z branży OZE
2013-06-20 07:39:52

 
Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Ekofinn-Pol złożył wniosek o upadłość producenta biomasy – spółki Widok Energia. Kłopoty ma również MEW.

Wprawdzie Widok Energia uważa wniosek za bezzasadny, to nie jest to jedyny problem tej spółki. W maju zabrakło jej środków na wykup obligacji wartych ponad 5 mln zł. Spółka tłumaczy swoje problemy finansowe brakiem ustawy o OZE oraz spadkiem cen zielonych certyfikatów, co ogranicza popyt na jej produkty – czytamy w DGP.

Według gazety podobne problemy ma MEW - właściciel elektrowni wodnych. W czerwcu spółka nie wykupiła na czas obligacji wartych ok. 5 mln zł. MEW chciał sfinansować ich wykup m.in. ze sprzedaży elektrowni, ale z takich samych powodów, które są źródłem problemów spółki Widok Energia, oferty potencjalnych kupców są znacznie mniejsze od oczekiwań spółki.
Jak powiedział cytowany przez DGP Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej MEW, w czasie gdy rozpoczynała ona inwestycje i pozyskiwała na nie finansowanie, przyjmowała bardziej optymistyczne założenia co do terminu uchwalenia ustawy OZE i cen świadectw pochodzenia.
 
Źródło: www.cire.pl


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 18134
Odwiedziny ogółem: 1745725