Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Porozumienie NFOŚiGW i EBOiR
2013-06-06 13:05:16

W ubiegłym tygodniu Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podpisały porozumienie o współpracy przy udzielania dofinansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych z zakresu efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

Jak informuje NFOŚiGW porozumienie z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju jest kolejnym krokiem do wdrożenia programu priorytetowego pn.: Efektywne wykorzystanie energii, Część 7: Inwestycje energooszczędne w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Celem tego programu jest ograniczenie zużycia energii w wyniku realizacji inwestycji w zakresie efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Program jest wspólną inicjatywą NFOŚiGW oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), która powstała dzięki doświadczeniom realizowanego przez EBOiR w latach 2010-2013 Programu Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce (PolSEFF).

 
Program ma być realizowany w latach 2013 – 2019, a jego budżet dotacyjny wynosi 100 mln zł. Podmioty, które zdecydują się na skorzystanie z programu mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości od 10 do 15 proc. kredytu bankowego wykorzystanego na sfinansowanie kosztów kwalifikowanych oraz bonus w wysokości 10 tys. zł za wdrożenie Systemu Zarządzania Energią. 
 
 
Źródło: www.cire.pl
Foto: google.com


 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 18164
Odwiedziny ogółem: 1745754