Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
IEO przygotuje analizę w sprawie współczynników korekcyjnych
2013-06-05 07:59:54

Analizę dotycząca możliwości określenia niezbędnej wysokości wsparcia dla poszczególnych technologii OZE w kontekście realizacji Krajowego planu działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych przygotuje na zlecenie resortu gospodarki Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO).

Jak wyjaśnia IEO, określenie wysokości wsparcia opierać się będzie na zasadzie rekompensowania ponoszonych uzasadnionych nakładów inwestycyjnych i kosztów operacyjnych mniej dojrzałych, ale czystych ekologicznie i perspektywicznych w okresie do 2020 roku technologii.
 
Jednocześnie z zapowiedzi Instytutu wynika, że będzie on w pierwszej kolejności obliczał rozłożony na czas trwałości oraz uwzględniający okres przewidywanego wsparcia koszt produkcji energii elektrycznej w instalacjach uwzględnionych w KPD . Następnie IEO zamierza ocenić „lukę finansową” w odniesieniu do kosztu jednostki energii (zł/MWh) dla danego rodzaju i technologii OZE w 2013 roku. W dalszej kolejności ma zostać oszacowana wysokość współczynników korekcyjnych niezbędnych do realizacji inwestycji w latach od 2013 do 2020 roku, z uwzględnieniem zmian kosztów technologii i cen energii elektrycznej dostarczanej do sieci krajowej. 

 

Źródło: www.cire.pl
Foto: google.com

 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 18179
Odwiedziny ogółem: 1745769