Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Komisja sejmowa przyjęła „mały trójpak”, ale będą jeszcze do niego poprawki
2013-05-24 13:09:32

Jak poinformował portal reo.pl, sejmowa komisja gospodarki przyjęła w pierwszym czytaniu „mały trój pak”. W drugim czytaniu mają pojawić się poprawki Ruchu Palikota ułatwiające m.in. działanie prosumentom.

Jak powiedział cytowany przez reo.pl Jacek Najder, poseł Ruchu Palikota, w drugim czytaniu zgłoszone zostaną dwie poprawki do projektu ustawy: zwolnienie prosumentów z obowiązku prowadzenia działalności gospodarczej i obowiązku zgłoszenia jako wytwórcy, a druga poprawka będzie miała na celu zwiększenie przejrzystości systemu certyfikatów.

W przyjętym przez komisję gospodarki projekcie znalazły się też przepisy dotyczące OZE, m.in. zwolnienia z opłat za przyłączenie do sieci mikroinstalacji i częściowe zwolnienia z tych opłat małych instalacji oraz tzw. gwarancje pochodzenia energii elektrycznej z OZE i przepisy dotyczące instalatorów mikroinstalacji i małych instalacji – czytamy w reo.pl.
Zmienione zostały także definicje mikroinstalacji i małej instalacji OZE, które oznaczają obecnie źródła o mocy do 40kWe lub do 120kWt, a małej instalacji 40-200kWe lub 120-600kWt.

Projekt 'małego trójpaku' zawiera też zmodyfikowany sposób obliczania realizacji krajowego celu ogólnego w zakresie udziału energii z OZE w końcowym zużyciu energii brutto. Zgodnie z projektem przepisów udział energii z OZE oblicza się jako iloraz wartości końcowego zużycia energii brutto ze źródeł odnawialnych oraz wartości końcowego zużycia energii brutto ze wszystkich źródeł, wyrażony w procentach – podaje reo.pl.
 
 
 
Źródło: www.reo.pl , www.cire.pl
Foto: google.com


 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 18171
Odwiedziny ogółem: 1745761