Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Duży trójpak do końca roku
2013-05-16 08:10:59

Nowe Prawo energetyczne, Prawo gazowe i Ustawa o OZE mają być przyjęte do końca roku, pisze „Rzeczpospolita” powołując się na wypowiedź Andrzeja Czerwińskiego, przewodniczącego parlamentarnego zespołu ds. energetyki.

Według Czerwińskiego wcześniej, bo za miesiąc ma zostać przyjęty tzw. mały trójpak, który został już przegłosowany przez podkomisję sejmową. Jednocześnie cytowany przez dziennik szef parlamentarnego zespołu ds. energetyki poinformował o wycofaniu z małego trójpaku zapisów o inteligentnych licznikach, co jak to ujął ma być sygnałem dla Rady Ministrów, że trzeba „iść głębiej w inteligentne sieci”.

W związku z tym, że mały trójpak ma zapewnić przeniesienie do polskiego prawa dyrektyw unijnych w zakresie OZE, z których wdrożeniem nasz kraj zalega, pojawiają się obawy, że po jego uchwaleniu prace nad dużym trójpakiem utkną w martwym punkcie.
Jednak Czerwiński podkreśla, że uchwalenie małego trójpaku nie oznacza, że nie będzie nowego Prawa energetycznego, Prawa gazowego i Ustawy o OZE. Jak zapewnił mają być gotowe do końca roku. 
 
 
Źródło: www.cire.pl, Rzeczpospolita
Foto: google.com


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 4087
Odwiedziny ogółem: 1706697