Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Konferencja ENERGIA SŁOŃCA FOTOWOLTAIKA – TECHNOLOGIE, OPŁACALNOSĆ, REALIZACJE
2013-04-29 09:47:35

Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w konferencji pt. ENERGIA  SŁOŃCA FOTOWOLTAIKA – TECHNOLOGIE, OPŁACALNOSĆ, REALIZACJE, która odbędzie się w dniu 9 maja br. w sali 307 Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Oczapowskiego 12b.

Konferencja jest organizowana przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (CIiTT UWM) we współpracy z Warmińsko – Mazurską Agencją Energetyczną Sp. z o.o. w ramach trzeciej edycji europejskiego projektu ekologicznego Słoneczne Dni.

Słoneczna energia elektryczna uważana jest za najbardziej obiecujące i przyjazne dla środowiska źródło energii. Stała się ona istotną alternatywą dla paliw kopalnych i jest najbardziej obfitym źródłem energii na świecie. W ostatniej dekadzie rynek instalacji fotowoltaicznych wzrósł ponad 30-krotnie. Światowym liderem są zachodni sąsiedzi Polski, skupiając ponad 1/3 światowej mocy energetycznej z tego źródła. Polska stoi przed dużą szansą, a potencjalni inwestorzy i odbiorcy oczekują szybkich i skutecznych form wsparcia oraz sprzyjających rozwojowi przepisów prawa.

Celem organizowanej konferencji jest upowszechnienie technologii, doświadczeń w stosowaniu systemów fotowoltaicznych oraz wiedzy na temat mechanizmów rozwoju rynku w tym segmencie.

W trakcie konferencji będzie możliwość obejrzenia modelowych instalacji solarnych, wymiany poglądów z naukowcami oraz przedstawicielami podmiotów korzystających już z tego źródła energii bądź firm oferujących wykonawstwo instalacji fotowoltaicznych.

W załączeniu przesyłam program konferencji i formularz zgłoszeniowy, który po wypełnieniu należy przesłać na adres: een-olsztyn@uwm.edu.pllub faksem 089 523 49 00. Więcej informacji na temat konferencji można uzyskać na następującej stronie internetowej: http://www.uwm.edu.pl/ciitt/(w zakładce aktualności).

Uprzejmie informuję, że osobą odpowiedzialną za organizację wydarzenia ze strony Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM w Olsztynie jest p. Magdalena Statucka (tel. 89 524 52 40, e-mail: magdalena.statucka@uwm.edu.pl).

 

 
 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 4036
Odwiedziny ogółem: 1706646