Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego proponuje moratorium na budowę elektrowni wiatrowych
2013-04-16 09:17:54

Jak poinformował portal reo.pl, zarząd województwa warmińsko-mazurskiego chce uregulowania kwestii lokalizacji elektrowni wiatrowych i zwrócił się do marszałków pozostałych województw z inicjatywą moratorium na budowę tego typu obiektów.

Według władz województwa warmińsko-mazurskiego możliwość budowania farm wiatrowych w poszczególnych miejscach powinny regulować przepisy ustawowe, a nie jak obecnie, gdy decydują o tym burmistrzowie i wójtowie – czytamy w reo.pl.

„Samorządy wydające zgodę na lokalizację często kierują się spodziewanym zyskiem z podatków, stanowiącym istotną część ich budżetu. Istnieje jednak konieczność wyważenia racji ekonomicznych, społecznych i ekologicznych, a szereg negatywnych zjawisk wymaga natychmiastowej interwencji władz ustawodawczych i wykonawczych państwa” – napisano w cytowanym przez reo.pl projekcie stanowiska zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.
Po zebraniu uwag stanowisko będzie omawiane podczas obrad Konwentu Marszałków Województw RP, a po przyjęciu przez przedstawicieli wszystkich regionów dokument przekazany zostanie do ministra środowiska – czytamy w reo.pl. 
 
 
Źródło: reo.pl; www.cire.pl
Foto: google.com


 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 14902
Odwiedziny ogółem: 1742507