Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
IEO proponuje program dotacji dla przydomowych instalacji OZE
2013-04-11 10:57:53

Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) przygotował założenia programu, w którym proponuje, aby na lata 2013-2016 na bazie doświadczeń z realizacji programu dotacji do kolektorów słonecznych, uruchomiony został szerszy program mikrodotacji NFOŚiGW także dla innych OZE.

IEO proponuje objęcie programem dotacji przydomowych elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych o mocy do 40 kWe, wysokosprawnych pomp ciepła i małych i automatycznych kotłów na czystą biomasę (pelety, brykiety) o mocy do 70 kWt oraz kolektorów słonecznych.

Według szacunków Instytutu proponowany program mikrodotacji zapewniłby przyrost mocy zainstalowanej w małych instalacjach OZE o 30 proc., o około 900 MW oraz przyrost ilości instalacji prosumenckich o 50 proc. (o ponad 100 tys. prosumenckich inwestycji w gospodarstwach domowych i rolnych).

IEO zwraca również uwagę, że uruchomienie programu pozwoliłby w okresie do 2030 roku stworzyć około 18 tys. miejsc pracy, w tym prawie 2 tys. przy produkcji urządzeń oraz ponad 4 tys. przy ich instalowaniu.
Po konsultacji z członkami Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej program zostały przekazany na ręce prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Małgorzaty Skuchy. 
 
 
Źródło: www.cire.pl
Foto: google.com


 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 13213
Odwiedziny ogółem: 1740818