Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
BOŚ chce przeznaczyć 3 mld na kredytowanie OZE
2013-03-25 11:53:42

Bank Ochrony Środowiska przygotowuje się do wejścia w życie ustawy o odnawialnych źródłach energii i zamierza na kredytowanie inwestycji w OZE przeznaczyć przynajmniej 3 mld zł w ciągu dwóch lat – donosi „Rzeczpospolita”.

Przy okazji prezentacji wyników Banku za ubiegły rok jego prezes Mariusz Klimczak podkreślił, że zapisy dotyczące rozproszonych źródeł energii stwarzają szanse na rozwój zupełnie nowych obszarów, nieobecnych dotychczas w polskiej gospodarce.
- Bank Ochrony Środowiska już dziś pracuje nad produktami wspierającymi inwestycje z zakresu mikroźródeł – dodał prezes.

W ocenie BOŚ zawarte w projekcie ustawy o OZE rozwiązania zapalają „zielone światło” dla wprowadzenia stabilnego i długoterminowego systemu wsparcia zarówno dla „dużych” projektów z obszaru odnawialnych źródeł energii, jak również mikro i małych instalacji OZE.

Cytowany przez „Rzeczpospolitą” prezes Klimczak deklaruje, że Bank jest gotowy kredytować tego typu inwestycje i może na te cele przeznaczyć 3 mld zł w ciągu dwóch lat.
Jednocześnie jak zapowiada dziennik w najbliższym czasie BOŚ zamierza zaoferować małym i średnim firmom kredyty na sfinansowanie za złotówkę kompensatorów mocy biernej.

Jak podkreśla cytowany przez „Rz” prezes Klimczak, opłaty za moc bierną kosztują małe firmy miesięcznie nawet kilkaset złotych, a w przypadku większych podmiotów wydatki na ten cel sięgają kilkunastu tysięcy złotych rocznie. Dlatego BOŚ oferując finansowanie na inwestycje w kompensatory chce pozyskać nawet około 1 tys. klientów w skali roku.
 


Źródło: Rzeczpospolita, www.cire.pl
Foto: google.com# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 21029
Odwiedziny ogółem: 1694225