Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Raport z debaty klimatycznej w Olsztynie
2013-03-13 13:13:32

Debata klimatyczna odbyła się 21 stycznia 2013 roku w Olsztynie w siedzibie Starostwa Powiatowego. Spotkanie zostało objęte patronatem Ministra Środowiska oraz Starosty Olsztyńskiego.

W debacie brały  udział 23 osoby, w tym przedstawiciele samorządów lokalnych, szkolnictwa, nauki, RDOŚu, MPEC-u w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Biura Planowania Przestrzennego, Warmińsko-Mazurskiej Agencji Energetycznej oraz przedstawicielka lokalnej organizacji pozarządowej. Otwarcia debaty dokonała Wicestarosta powiatu Izabela Smolińska-Letza. Wprowadzenie do tematyki spotkania wygłosił przedstawiciel Związku Powiatów Polskich Tadeusz Narkun.

W pierwszej części debaty przedstawiona została prezentacja na temat przyczyn, skutków i sposobów przeciwdziałania oraz adaptacji do zmian klimatu w kontekście globalnym, europejskim, krajowym i lokalnym. Następnie uczestnicy debaty obejrzeli film pt. Tydzień z dobrym klimatem. Druga część debaty była prowadzona w formie warsztatowej, w której uczestnicy pracowali w dwóch grupach.

 

Raport z debaty klimatycznej w Olsztynie. Społeczne założenia powiatowego programu niskowęglowego rozwoju

 # #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 20999
Odwiedziny ogółem: 1694195