Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Wiceminister Gawłowski: mamy ogromne niezagospodarowane rezerwy w OZE
2013-03-08 09:25:42

Wciąż istnieją ogromne niezagospodarowane rezerwy odnawialnych źródeł energii ocenia Wiceminister Środowiska Stanisław Gawłowski . W jego ocenie ogromne rezerwy mamy choćby w zasobach biomasy pochodzenia rolniczego, czy biogazu.
 

- Musimy pamiętać, że nasza energetyka wciąż jest oparta na węglu i prowadząc dyskusję na forum międzynarodowym o polityce klimatycznej to nie mamy wyboru musimy myśleć o dywersyfikowaniu źródeł wytwarzania energii. Szukania innych rozwiązań. – podkreślił Gawłowski.

W tej sytuacji w ocenie Gawłowskiego, absolutnym polem działania musi być wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a biorąc to pod uwagę i rezerwy jakie istnieją trzeba skoncentrować się na biomasie pochodzenie rolniczego.
Jednocześnie wiceminister podkreśla, że resort środowiska ma bardzo krytyczny stosunek do wykorzystywania biomasy pochodzenia leśnego i tzw. współspalania.
- W naszej ocenie nie jest to dobry pomysł. Ale przyglądamy się i popieramy każdą inicjatywę ograniczające emisje CO2 i zmniejszającą wykorzystywanie surowców kopalnych. – dodał wiceminister.


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 2467
Odwiedziny ogółem: 1705078