Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Wysokie wsparcie dla fotowoltaiki budzi wątpliwości
2013-03-04 09:20:19

Resort środowiska nie podziela entuzjazmu z jakim Ministerstwo Gospodarki podchodzi do fotowoltaiki, która w ustawie o OZE ma zagwarantowane najwyższe wsparcie – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Dziennik cytuje ministra Marcina Korolca, który wyjaśnia, że w jego ocenie system wsparcia odnawialnych źródeł energii powinien być ukierunkowany na rozwijanie instalacji stabilnych i umożliwiających realizację celów środowiskowych. Biorąc to pod uwagę, według Korolca najwyższe wsparcie powinny mieć zagwarantowane przede wszystkim małe elektrownie wodne i biogazownie rolnicze.

Jednocześnie szef resortu środowiska podkreśla, że w przeciwieństwie do fotowoltaiki, elektrownie wodne i biogazownie rolnicze wykorzystują polskie technologie. - W fotowoltaice nie mamy szans w walce na technologie — podkreśla w „PB” minister Korolec.
Dziennik cytuje również Sławomira Krystka, dyrektora Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, który zwraca uwagę, że wszystkie technologie wytwarzania energii powinny rywalizować przy identycznym wsparciu, co odbiłoby się pozytywnie na cenach energii dla odbiorcy końcowego. Podkreślił on również, że obecnie najtańsze są technologie oparte na węglu, które dystansująca kosztowo pozostałe, zwłaszcza te oparte na OZE. 


Źródło: www.cire.pl
Foto: google.com# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 20980
Odwiedziny ogółem: 1694176