Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Startuje program dofinansowania ograniczania niskiej emisji
2013-02-21 12:56:36

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w piątek lub w najbliższych dniach ogłosi pierwszy nabór wniosków w ramach programu Kawka, którego celem jest ograniczenie tzw. niskiej emisji.
 

Na realizację programu NFOŚiGW przekaże 400 mln zł do dyspozycji wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które też mają brać udział we współfinansowaniu programu wykładając na ten cel dodatkowe kilkaset milionów złotych.

W ramach programu „Kawka – Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii” NFOŚiGW wraz z wojewódzkimi funduszami sfinansuje przedsięwzięcia likwidacji niskiej emisji dla miast, gdzie są przekroczone limity – przede wszystkim pyłu PM2,5, pyłu PM10 i benzo(a)piranu. Pieniądze będą mogły zostać przeznaczone na takie projekty, jak wdrażanie systemów zarządzania ruchem w miastach, zastosowanie kolektorów słonecznych w celu obniżenia emisji w lokalnym źródle ciepła opalanym paliwem stałym, rozbudowa sieci ciepłowniczej i likwidacja lokalnych źródeł ciepła, czyli indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych.
Wnioskodawcy będą mogli ubiegać się o bezzwrotne dotacje, a kwota dofinansowania wyniesie do 90 proc. kosztów kwalifikowanych, w tym do 45 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW.


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 2443
Odwiedziny ogółem: 1705054