Mapa strony
Ciekawe linki
Akutalności
Jeszcze w lutym posłowie zagłosują w sprawie małego trójpaku
2013-02-06 08:20:32

Mimo, że podczas wczorajszego posiedzenia sejmowej podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw nie rozstrzygnięto wszystkich kwestii spornych, tzw. mały trójpak ma być głosowany podczas posiedzenia sejmu 20-22 lutego – informuje „Rzeczpospolita”.
 

Cytowany przez dziennik poseł Andrzej Czerwiński, przewodniczący sejmowej podkomisja stałej do spraw energetyki oraz wiceprzewodniczący komisji gospodarki zapowiada, że w przyszłym tygodniu tzw. małym trójpakiem zajmie się sejmowa komisja gospodarki. Przyznał on jednocześnie, że nie wszytko zostało jeszcze w rozpatrywanym projekcie do końca ustalone, bo kilka punktów budzi wątpliwości i spory, ale zapowiedział jednocześnie, że do posiedzenia zostanie wypracowane wspólne stanowisko.

Glosowanie małego trójpaku w sejmie zaplanowano na 21-22 lutego pisze „Rzeczpospolita”.
Dziennik przypomina, że pośpieszne prace nad małym trójpakiem prowadzone są w związku z faktem, że Polska dotychczas nie dostosował prawa do wymogów UE, a to może nas drogo kosztować, bo UE może nam naliczyć kary w wysokości 80-90 tys. euro dziennie poczynając od 2011 r. ”Rz” zwraca jednocześnie uwagę, że pojawiły się obawy, iż wprowadzenie w życie małego trójpaku opóźni pracę na projektami nowych ustaw Prawo energetyczne, Prawo Gazowe oraz Ustawa o OZE. Jednak w ocenie posła Czerwińskiego nie ma takiego zagrożenia, tym bardziej, że duży trójpak jest konieczny, bo mały może UE nie wystarczyć. Poseł zapewnia duży trójpak powinien być gotowy w drugiej połowie roku.


# #
copyright © WMAE
All rigths reserved

Projekt i realizacja  Artneo
Odwiedziny w tym miesiącu: 21530
Odwiedziny ogółem: 1694719